İngilizce Türkçe Çift Dİlli Uluslararası İlkokul 1.Sınıf

İLKOKULUMUZDA İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇİFT DİLLİ PROGRAM 

Önümüzdeki Eğitim Öğretim yılında, İlkokulumuzda iki yönlü, çift dilde İngilizce - Türkçe eğitimin devam ettiği ilkokul birinci sınıf açılacaktır. Bu program Amerikan Common Core müfredatı, Avustralya Victorian ve İngiliz EYFS müfredatlarının ortak kazanımları doğrultusunda Türk Milli Eğitim müfredatına uyarlanmıştır. Amacımız çocuklarımızın İngilizce öğrenim yapılan herhangi bir ülkede başarılı bir eğitim hayatı geçirmesidir.
Çocuklar, haftada 17 ders saati İngilizce eğitim görürler. Eğlenceli, gerçek hayattaki öğrenme durumları hedeflenmiş, açık öğretim yoluyla, çocuklar hızlı bir şekilde kelime haznesini genişletir ve hedef dilde yanıt vermeye başlar. Çocuklar her bir üst sınıfa geçtiğinde, dilin üretimi ve ihtiyaç duydukları noktada öğretim ile ilgili beklentiler artar ve her çocuğun kendi hızında öğrenmesini sağlar. 
İngilizceyi sadece İngilizce derslerinde öğrenmeleri değil, tüm diğer dersleri İngilizce edinimi için kullanmayı hedefler. Çocukların matematik, fen, sosyal bilgiler, beden eğitimi, müzik, sanat ve teknoloji dersleri İngilizce olarak yürütülerek hedef dilde tüm becerileri geliştirmeleri sağlanır.
İngilizce dersleri için başlıca kitaplarımız, Cambridge, Scholastic yayınlarından seçilmiştir. Öğrencilerin temel dil desteği ve okuma yazma eğitimi almalarını, kendilerini güvenle ifade etmelerini ve eğlenirken aynı zamanda eleştirel düşünme ve problem çözme  becerilerini teşvik eder ! 
Çocukların okumanın ne kadar eğlenceli olduğunu öğrenmelerine yardımcı olan çevrimiçi bir okuma ve anlama programı olan Raz-Kids kullanmanın yanı sıra öğrencilere çok yönlü bir eğitim deneyimi sunmak için Uluslararası matematik, bilim ve sosyal bilgiler çalışma kitaplarını da kitap listemize ekliyoruz.
Sizleri bu programın detaylarını paylaşmak için bir online görüşmeye davet etmekten memnuniyet duyarız.

Detaylı bilgi için info@ilkbesokullari.com veya 0216 5752542